Apie Autorę

Mano vardas Eglė. Į Suomiją išvykau 2004 metais būdama trečio kurso studentė. Pusės metų trukmės studijos pagal ERASMUS programą neprailgo. Turku miesto universitetas nuo pat pirmųjų dienų žavėjo studentams teikiamais resursais bei aukšta studijų kokybe. O galvoje vis sukosi mintis: kaip būtų gerai, jeigu ir Lietuvos studentai turėtų tokias sąlygas mokytis.

2006 gavau politikos mokslų bakalauro diplomą ir išvykau gyventi į Suomiją. Ketinau tęsti magistro studijas, tačiau po mokslų baigimo norėjau metų pertraukos ir išmokti suomių kalbą. Tai man sekėsi labai puikiai ir po pusmečio aš jau gerai kalbėjau suomiškai. Mokykla, kurioje mokiausi, man pasiūlė praktikantės vietą mokyklos administracijoje. Dirbau su tarptautiniais projektais. Po to tęsiau kalbos kursus ir Turku universitete atlikau praktiką, kuri buvo kaip mokymo dalis.
Visai netikėtai gavau praktikos pasiūlymą padirbėti mokytojos asistente Turku miesto mokykloje. Dirbau klasėje su karo metu tėvų netekusiais vaikais iš Afrikos bei Artimųjų Rytų. Mokiau juos suomių kalbos bei pradinės mokyklos dalykų. Tuo metu susipažinau iš arti su suomiškais mokymo metodais ir supratau, kad neturiu pašaukimo tęsti politikos mokslų. Norėjau dirbti su vaikais.

2008 metais įsidarbinau pradinėje mokykloje prailgintos grupės vadove. Įgijau šios profesijos kvalifikaciją ir keletą metų sėkmingai darbavausi su suomių vaikais ir organizavau jiems popamokinę veiklą. Mokyklos direktoriaus prašymu netgi pavaduodavau pačius mokytojus.
Pakeitus gyvenamąją vietą teko keisti ir darbą. Šiuo metu dirbu vaikų darželio aklėtoja. Per savo ilgametę patirtį sukaupiau labai daug praktinių žinių. Kasdien stebiu ir pati taikau ankstyvojo ugdymo suomiškus metodus.